Právě probíhá aktualizace našich webových stránek a produktové řady. Děkujeme za pochopení

Navigace

Bytové domy

Investice do malého tepelného čerpadla pro bytové domy se zúročí velice rychle. Trend izolace zateplování takovýchto typů budov je dnes obrovský. Investoři si však nevědomují úskalí která takové zateplení přináší. Po 2 letém provozu zjišťují, že budova díky výměně oken a předimenzovanému zateplení úplně ztratila funkci přirozeného provětrávání. Na zdech se začínají tvořit plísně a jediným řešením je opět začít větrat a vypouštět tak draze zaplacené teplo „pánu bohu do oken“.

Nezpochybňujeme důležitost úspory tepla izolací, ale je třeba jednat s rozmyslem a milionové investice dobře rozdělit jak do systému zateplení, tak do systémů zlevňujících zdrojovou topnou energii.

Započteme-li do snížení nákladů i využití tepelného čerpadla pro ohřev teplé užitkové vody s ohledem na desítky bytových jednotek s přibližně 3-mi nájemníky na byt, je návratnost investice skutečně velmi rychlá.

Pro bytové a panelové domy vyrábí firma CIAT mnoho typů tepelných čerpadel. Vysoká technologická propracovanost, maximální topný faktor (účinnost), tichý chod, intuitivní ovládání a termoregulace, spolehlivé servisní zázemí a celosvětově dobré jméno CIATu jsou garancí Vašeho klidného spánku a každoroční úspory v řádech desetitisíců korun.