Trubkové výměníky

 

Výkon 50 až 25 000 kW
Provozní rozsah -20 až + 200°C

Základní údaje

Trubkové výměníky vyrábíme z několika druhů materiálů. Použití těchto výměníků je velice různé, od běžné klimatizace, přes průmysl. farmacii, potravinářství až k bioplynovým stanicím. Velkou výhodou těchto výměníků je malá tlaková ztráta v okruzích, velice snadná čistitelnost a vysoký výkon výměníku. Lze je použít na předávání tepla i chladu.

Výměníky je možné použít jako kondenzátory chladiv, výparníky chladiv, kondenzátory H2O, výměníky kapalina/kapalina nebo k chlazení a ohřevu plynu v bioplynových stanicích.

Ve výměníku mohou být tyto použity kapaliny:

Software ELSA

Pro návrh na míru uživateli používáme software ELSA, který je vyvíjen specialisty firmy CIAT. V software je k dispozici více než 250 druhů kapalin, ze kterých je možno vybírat při návrhu správného výměníku. Software je kompletně v českém jazyce.

Pro návrh stačí zaslat odborníkům z CIATU  výkon výměníku, pozici, maximální délku, kapalinu primárního okruhu, vstupní a výstupní teplotu a omezení tlakové ztráty v okruhu, pro sekundární okruh potřebujeme: kapalinu, vstupní a výstupní teplotu a omezení tlakové ztráty v okruhu.

Pozice výměníku

  • Horizontální
  • Vertikální

Materiál potrubí a opláštění:

  • nerezová ocel 316L
  • nerezová oceli 304
  • ocel

Mezi jeho přednosti patří:

 

Galerie

 

Pro vytvoření cenové nabídky nás neváhejte kontaktovat.