Asteo 2

Objem 270 litrů
Teplota TUV až 62°C
Provozní režimy Ohřev TUV
Cena 49 550 Kč

Ohřev teplé užitkové vody (TUV) je druhým energeticky nejnáročnějším procesem v chodu běžného rodinného domu. Proto se zde přímo nabízí použít tepelné čerpadlo pouze na ohřev TUV.

Základní popis

Toto kompaktní tepelné čerpadlo je určeno pro instalaci ve vnitřních prostorech rodinných domů, malých penzionů a malých administrativních budov. Výrobek se skládá z několika hlavních částí. Z TEPELNÉHO ČERPADLA, které ohřívá TUV v AKUMULAČNÍ NÁDOBĚ. V případě že již čerpadlo není schopno ohřívat vodu na požadovanou teplotu, pak REGULACE zapíná POMOCNÉ ELEKTRICKÉ TOPNÉ PATRONY, které ohřejí vodu na nastavenou teplotu.

Tepelné čerpadlo odebírá tepelnou energii ze vzduchu a předává ji do TUV a je umístěno v horní části bojleru. Toto čerpadlo o maximálním výkonu 1,7 kW ohřívá TUV v akumulační nádobě. Akumulační nádoba má objem 270 litrů a proti korozi je chráněna smaltem.

Ochrana vnitřní strany nádoby a elektrického ohřevu před usazováním vodního kamene, je řešena pomocí magnéziových anod.

V případě, že tepelné čerpadlo nestačí ohřát vodu na požadovanou teplotu, pak se zapínají přídavné standardní elektrické topné patrony. Patrony jsou umístěny v nádobě a jsou řízeny regulací bojleru.

Regulace, která řídí provoz jednotky je velice jednoduché a intuitivní. Komunikace s jednotkou probíhá pomocí několika tlačítek a modře podsvíceným displejem. Standardní funkce jsou: nastavování teploty vody, typu ohřevu (časový režim, ohřev dle potřeby, ohřev pouze na nízký tarif, odložený start, atd.).

Nejdůležitější u tepelného čerpadla je volba místa instalace v domě. Volba místa a zdroje vzduchu velice ovlivňuje účinnost jednotky. Nevhodným umístěním můžeme degradovat skvělý výrobek na úroveň klasického elektrického bojleru.

Nejčastějšími místy umístění jsou garáž, technická místnost, nebo sklep. Je vhodné, aby místo instalace nesousedilo s ložnicí, protože by provoz jednotky mohl v noci obtěžovat okolí. Při výběru místa instalace je nutné aby podlaha unesla provozní hmotnost jednotky, která se pohybuje přes 300 kg. Vzhledem k malým rozměrům jednotky nejsou prostorové nároky velké. Stačí volný prostor o ploše cca 1 m2 ,který je chráněn před povětrnostními vlivy.

Ke stažení

Katalogový list

Nezávazná nabídka

Pro vytvoření cenové nabídky nás neváhejte kontaktovat.

Uživatelský manuál